duvara takılan ışıkları asmak nasıl

Aydınlatma Hakkında Bilgi’ye göre, swag lambaları ilk kez 1950’lerde yenilikçi bir aydınlatma fikstürü olarak tanıtıldı. 1970’li yıllara gelindiğinde, swag lambaları çok sayıda üretildi ve dizayn edildi. Duvarlara asılabilen birkaç başka taşınabilir lambanın stilleri bugün üretilmektedir. Tasarımları değişir, ancak duvardan asılması ve elektrik prizine takılması amaçlanmıştır. Elektrik telini çalıştırmadan duvara veya tavana bir ışık asmak, ışıklarınızı nereye asacak daha fazla seçenek sunar.

Tavan lambasının yerleştirilmesi için tavan üzerindeki yeri işaretleyin. Odanızdaki ek bir aydınlatmaya gereksinim duyduğunuz bir masa veya bölmenin üzerine taklit lambanızı ortalayın. Swag lambanızın kurulum yerine yakın bir hazne bulunduğundan emin olun.

Kiriş bulunup bulunmadığını kontrol etmek için saplama bulucu kullanın. İlk kancayı, swag lambanızı nereye asacağınızın üzerine monte edin.

Bir pilot delik açın ve varsa kirişe doğrudan bir kanca takın. Pilot deliğiniz için 3/16-inç ahşap matkap ucu kullanın ve ilk kancanız için yere delik açın. Swag kancasını pilot deliğine vidalayın. Tam olarak takılana kadar saat yönünde çevirin.

İkinci kancayı, duvarın ve tavanın buluştuğu tavana takın. Kanca doğrudan elektrik prizinin üstüne veya mümkün olduğunca yakın yerleştirilmelidir.

Swag lamba zincirini, seçtiğiniz uzunlukta tavandan asmak için birinci kancanın üzerine kancalayın. Zinciri takma lambanızdan tavana ikinci kancaya takın, böylece birinci ve ikinci kanca arasında bir miktar perdeleme yapabilirsiniz. Zinciri iki kanca arasındaki perdeleme sadece estetik içindir ve gerekli değildir. Lambayı elektrik prizine takın.

Işık fikstürünüzü monte edeceğiniz yeri duvarda işaretleyin. Elektrikli kabın yakınında, tercihen prizin üstünün üstünde bir yer seçin, böylece kablonuz duvara asılarak kablonun üzerine dekoratif bir kaplama yapma olanağı sağlar.

Duvara montajlı ışık fikstürünü üreticinin talimatlarına göre monte edin. Kaç tane duvar askısının ve ne tür duvar montaj ışık fikstürünü güvenli bir şekilde monte etmeniz gerektiğine karar verin, ya bir duvar saplamasına ya da alçıpan üzerine monte edin. Duvara monte bir ışık fikstür asmak bir resim sarkan gibidir. Demirbaşınızın ağırlığını taşıyacak duvar askıları kullanın.

Duvardaki saplamanın yerini belirlemek için saplama bulucu kullanın. Duvar askısını bir çekiç kullanarak baş tarafına çarpıp duvara vidalayarak takın.

Duvara montajlı ışık fikstürünü duvar askısına takın ve kabloyu elektrik prizine takın. Kablonuzu dekoratif bir kablo örtüsü ile örtün.