anole yumurtalarını nasıl açabilirim

Yeşil anole kertenkeleleri ev kedisi olarak popüler olan küçük kertenkelelerdir. Onların popülaritesi genellikle yetiştirme kolaylıklarıyla bağlantılıdır. Anole kertenkele çiftleri genellikle yumurta üretir ve üretir. Ebeveynleri ile kafeste bırakılırlarsa sık sık kapanırlar. Bununla birlikte, kuluçka için mükemmel koşulları sağladıklarından da emin olabilirsiniz. Yeşil anole kertenkele yumurtaları düzenli olarak muhafaza edilmeli ve düzgün bir şekilde gelişmek ve kaplanmak için belirli bir sabit ısıda muhafaza edilmelidir.

Tupperware küvetini kir ile yarım derecede doldurun. Bu sürahiler yaklaşık 3 ila 4 inç çapında olmalıdır. Kir, kertenkele kafesine yerleştirdiğin kirle eşleşmelidir. Her yumurta için bir küvet olmalı.

Her tüp kapağında delikler açmak için kurşun kalem kullanın. Bu kapaklar, sağlıkta hayati önem taşıyan yumurtalara hava akışını simüle etmeye yardımcı olur. Kapak yumurtaları yiyebilecek böcekleri veya diğer avcıları saklamaya yardım eder.

Her bir yumurtayı, kaşıkınızı kullanarak tek tek alın. Onları kırmamak için çok dikkatli ol. Her yumurta bir tüp içine yerleştirin ve bir kapak ile mühür. Kolayca saklamak için onları karton kutuya yerleştirin.

Isı lambanızı karton kutunuzun üzerine takın. Kutunun ve lambanın güvenli bir yere yerleştirildiğinden emin olun. Isı lambasını aşağıya doğru çevirin. Termometrenizi yere koyun ve birkaç dakika bekleyin. Isı lambasının yüksekliğini, termometre 80 ila 85 derece Fahrenheit arasında okuyana kadar ayarlayın. Yumurtaların yumurtadan çıkması için gereken sıcaklık aralığı budur. Tutarlı olduğundan emin olmak için sıcaklığı her 12 saatte bir kontrol edin.

UV lambanızın ışığını kutunun üzerine yerleştirin. Yumurtaların günde 12 saat UV ışığa ihtiyacı vardır. Sıcaklık kontrolleriniz sırasında açıp kapatın.

Sabahları ve gecenin bitmesinden hemen önce bir su şişesi ile yumurtaları suda bekletin. Onları ıslak tutmak için sadece üzerine ince bir sisten püskürtün. Yumurtalarınız yumurtaya çıkıncaya kadar ısıınızı, UV ışığını ve suyunuzu izlemeye devam edin.